Pitching 2020 aikataulu

 

 

 

Evento Awards Yleisösarjat 26.8. klo 12.00–15.00

  • Puhuja, tarinankertoja klo 12.05 – Arman Alizad, Saimi Hoyer, Tomi Kaukinen
  • Puhuja, muutoksentekijä klo 12.20 – Perttu Pölönen, Katja Toropainen, Helena Åhman
  • Puhuja, globaali vaikuttaja klo 12.35 – Teemu Arina, Pata Degerman, Maria Ritola 
  • Esiintyjä/Juontaja klo 13.00 – Marko Björs, Vappu Pimiä, Netta Skog
  • Ravintola/Kahvila klo 13.15 – Ravintola Nallikari, Ravintola ja Savustamo Nuotta, Restaurant & Café Snickari
  • Catering-yritys klo 13.30 – Sweet Pepper Catering, Theron Catering
  • Majoituspaikka klo 14.15 – Naantalin Kylpylä, Solo Sokos Hotel Turun Seurahuone, Hotel St. George
  • Pieni tapahtumapaikka klo 14.30 – Hanasaari-Hanaholmen, Ravintola Backas, Vanajanlinna
  • Iso tapahtumapaikka klo 14.45 – Clarion Hotel Helsinki, Rytmikorjaamo, Tampere-talo

Evento Awards Tapahtumasarjat 27.8. klo 11.00–15.15

  • Messut klo 11.05 – Helsingin Kirjamessut/Messukeskus, I love me/Messukeskus, Kuntamarkkinat/KL-Kustannus
  • Promootio/lanseeraus klo 11.35 – Valio Hävikkismootiebar/Pulp Agency, Marskin Tuparit/Woltti Group, PRO Chase Hipan SM-kisat/Pulp Agency
  • Kuluttajatapahtuma (maksuton) klo 12.05 – Ravintola Pöytä by Valio/Bob the Robot, The Grand Opening of the Mall of Tripla/Sisters Inc., Tampereen Saunapäivä/Tampere-talo/Events Tampere
  • Kuluttajatapahtuma (maksullinen) klo 12.35 – Helsinki International Horse Show/BCM Scanhorse, Ravintolaristeily 2019/Elämys Group & Royal Ruuna, KOFF Red Classics /Hasan & Partners
  • Henkilöstötapahtuma klo  13.30 – Tamro Goes Posse/Lataamo Group, Bring Your Magic/Scandic, Deloitte SUMMIT 2019/Sisters Inc.
  • Yritystapahtuma (maksuton) klo 14.05 – Sanoma Get Tomorrow 2019/Lataamo Group, Atea Focus/Management Events Studio & ID BBN, Koskenkorva Village Experience/MKTG Finland
  • Yritystapahtuma (maksullinen) klo 14.35 – LIFT New Dimensions of Media, Arts & Culture/KOY Kaapelitalo & Yleisradio, EAIE 2019/Messukeskus, SHIFT Business Festival/SHIFT Events

Evento Awards -palkinnot jaetaan Tennispalatsissa iltajuhlassa 27.8. klo 19.00.